AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA ARSLAN EĞİTİME KATILANLARA SERTİFİKALARINI VERDİ

“ Anka Temel Personel Eğitimi” kapsamında Amasya İl Müdürlüğümüzce 11 – 15 Aralık 2017 tarihleri arasında eğitim düzenlenmiş ve sertifika töreni düzenlenerek sona ermiştir. Eğitim içeriğine kuruluşlarımızda çalışan tüm personeller katılım sağlamıştır. Kuruluş müdürleri dahil bakım ve temizlik personellerine ve güvenliği kadar tüm personellerimiz sürece dahil olmuştur.
            Yapılan Eğitimlerde:

  • Eğitim kapsamındaki konulardan bazıları; iletişim ve İletişimi başlatma modülü, bu modülde personel – çocuk, personel – personel arasında iletişimi desteklemek amaçlı verilmiştir.
  • Gelişimi desteklemek modülünde ise çocuk ve ergenlik hakkında gelişim görevleri ve sorunları anlatılmış ve uygulamalar ile desteklenmiştir.
  • Sınırlar ve sorumluluklar modülünde personellerimizin görev alanlarının sınırları, çocuklar ile aramızda konulması gereken sınırlar ve bunların hangi yöntemlerle kazandırılacağı anlatılmıştır.
  • Riskli davranışlar modülünde ise Risk tanımlanmış ve olası müdahale ve yaklaşım tarzları anlatılmıştır.
  • Diğer yandan Kriz ve Krize Müdahale modülünde ise kuruluşlarımızda yaşanacak kriz durumlarında personelin daha yetkin ve doğru müdahale yöntemleri hakkında bilgilendirilmiştir.
  • İlkyardım farkındalık modülüne ise temel ilkyardım müdahale teknikleri anlatılmış ve bolca uygulama yapılmıştır.
  • Ekip olmak modülünde ise iş yaşamında personellerin kendilerini kuruluşu bir aile olarak görmesi ve olası tüm olumlu ve olmsuz durumlarda birlikte hareket edebilmesi ve kendi işlerini kolaylaştıracak bir yapıya gelmeleri ile ilgili etkinlikler ve modern tarzlar anlatılmıştır.

 
15.12.2017 Cuma günü eğitime katılan tüm personele katılım belgeleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN’ın Hizmet içi eğitimlerin çalışanların görevlerini ifa etmelerinde bilgi ve becerileri kazanmalarında önemli olduğunu ifade etmiş, katılımcılara sertifikalarını takdim etmiştir.


Sonraki Sayfa: AİLE EĞİTİM PROGRAMLARI KAPSAMINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN'a TÜG-VA'dan ziyaret