GÖNÜL ELÇİLERİ VE KORUYUCU AİLE TANITIM PROGRAMI DÜZENLENDİ

Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi Himayelerinde Yürütülen "Gönül Elçileri" Projesi Kapsamında, Sayın Valimiz Dr. Osman VAROL'un eşleri Funda VAROL hanımefendinin öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürülüğümüz tarafından düzenlenen  "Koruyucu Aile Tanıtım" Programı düzenlendi.
 
Programa, Valimiz Dr. Osman VAROL ve eşi Funda VAROL Hanımefendinin yanı sıra Tugay Komutanı Zafer UĞUR, Amasya Belediye Başkan Vekili Cengiz ERDEM, Cumhuriyet Başsavcısı Erol ÇELİK, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, İlçe Kaymakamları, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN, kurum müdürleri ve personeller, koruyucu aileler ve vatandaşlar katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından  Funda VAROL Hanımefendi günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Hanımefendinin konuşmalarının ardından sırasıyla Yrd. Doç. Dr. Filiz DEMİRÖZ KMÇ ve Koruyucu Aile Hizmet Modeli hakkında, Amasya ASP İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Biriminde sosyal çalışma görevlisi Hakime ARSLAN Koruyucu Aile Mevzuatı ile ilgili, Amasya İl Müftülüğünde görevli Baş Vaiz İdris LAP Koruyucu Aile Hizmet Modelinin dini açıdan değerlendirmesi ile ilgili sunumlarını yaptılar.
 
Yapılan sunumların ardından Koruyucu Aile Hizmet Modeli kapsamında yanına çocuk yerleştirilen Yalçın ÖZCAN duygu ve düşüncelerini paylaştı.
 
Programla ilgili değerlendirmelerde bulunan Valimiz Dr. Osman VAROL'da günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Valimiz Dr. Osman VAROL tarafından Yrd. Doç. Dr. Filiz DEMİRÖZ’e çiçek takdim edilmesinin ardından program sona erdi.


Sonraki Sayfa: Yeni Yılı Çocuklarımızla Kutladık

Önceki Sayfa : TAŞERON İŞÇİLERİN KADROYA GEÇİŞİ