İl Müdürümüzün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Amerika’da dokuma işçisi kadınların hak arama mücadelesi ile başlamış ve daha sonra Birleşmiş Milletler tarafından tüm kadınların günü olarak kabul edilmiş ve kutlanmaya başlamıştır.
            Toplumların ve Milletlerin oluşmasında kadınların önemli bir yere sahip olup; emekleri kaçınılmazdır. Kadınlar Aile müessesinin temel taşı, en önemli unsurudur. Kadınlarımız şefkat, fedakârlık, sevgi timsali ve baş tacımızdır.
Medeni kanunun kabul edilmesi ve 1934 yılında kadınlarımıza seçme-seçilme hakkının dünyadaki birçok ülkeden önce tanınmasıyla ülkemizde kadına verilen değer ortaya konulmuştur. Günümüzde kadınlar her alanda söz sahibi olmaya başlamış, başarılarını iş hayatında da göstermişlerdir. Kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimiz inancındayım. Bu duygu ve düşüncelerle hayatımızın her alanında yer alan ve sevgi, şefkat ve merhamet duygularıyla varlıklarını hissettiren kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygılar sunuyorum.
 

Mustafa ARSLAN
Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V.
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN Taşovada Yaşayan Gazimizi Ziyaret etti.

Önceki Sayfa : İlimizde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı