İlimizde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı

Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan Belediye Kültür Merkezinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri gerçekleştirildi. Programa Sayın Valimiz Dr.Osman VAROL ve Funda VAROL hanımefendinin yanı sıra Tugay Komutanı Kurmay Albay Zafer UĞUR ve eşi Afife UĞUR, Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR ve eşi Hilal ÖZDEMİR, İl Jandarma Komutanı Selami AKŞİT ve eşi Gülden AKŞİT, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve eşleri ile ilimizde ikamet eden birçok kadın da katıldılar.
İl Müdürlüğümüze bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürümüz Azize DOYRAN programın açılış konuşmasını gerçekleştirirken daha sonra Amasya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurcan YURT ŞENEL günün anlam ve önemine istinaden bir konuşma gerçekleştirdi. Kadınların ülkemizin ve milletimizin tarihinde ne kadar önemli bir yere sahip olduğuna ve olmaya da devam ettiğine değindi.
Azimle ve gayretle çalışarak kendi işlerinde ve sosyal sorumluluk projelerinde takdire değer başarılara imza atan ilimizin kadın girişimcileri Nurten KARAALİ ve Hamide ŞAHİN’in hayat hikayeleri, üstesinden geldikleri zorluklar ve başarıları paylaşıldı.
Merzifon İlçemizin Karatepe Köyü Muhtarı Rumi ERİKÇİ’nin, kadın hakları ve derneklerine yaptığı katkılar, sosyal yardımlaşma derneklerine kendi imkan ve olanakları dahilinde sunduğu hizmetlere değinildi.
Amasya Belediyesi Konservatuvarı şefi Mustafa CİVA yönetiminde çalışan Kadınlar Korosu, 8 Mart’a özel türküler seslendirdi ve muhteşem bir sanat şöleni sundu. Müzik ziyafetinin ardından koroya ve girişimci kadınlarımıza plaket ve çiçek takdimi yapıldı. Funda VAROL Hanımefendi, Afife UĞUR ve Hilal ÖZDEMİR gayretleri ve azimleriyle örnek teşkil eden girişimci kadınlarımıza çiçek ve plaket takdim ettiler. Valimiz koro şefine ve koro üyelerine çiçek takdim etti.
Program sonunda Valimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve asil Türk Kadını’nın önemine değinen bir konuşma gerçekleştirdi.
Etkinlikten sonra Amasya Belediyesi’nin açtığı el sanatları sergisinin açılışını il erkânının eşleri ve kadınlarımız yaptılar.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüzün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Önceki Sayfa : DÜNYA KADILAR GÜNÜNDE AMASYA BULUŞMASI