KADINA YÖNELİK ŞİDDET “İŞARET DİLİ” İLE SESLENDİRİLDİ.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğünde görevli Psikolog Elif KUTLUHAN ve Psikolog Burak BALCI tarafından Amasya illinde bulunan işitme engellilere 6284 Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanun, 183 Aile Destek Hattı tanıtımı, Şönim hizmetlerini içeren bilgilerden oluşan eğitim Rehberlik Araştırma Merkezinin Eğitim Salonunda 05.02.2017 tarihinde 10:00 da düzenlendi. Programa özel şirketlere bağlı olarak çalışan işçiler, kamuda çalışanlar ve STK üyelerinden oluşan 60 kişi anlatılan konular hakkında İl Müdürlüğünde görevli İşaret Dili Tercümanı Mustafa BAYAT’ın işaret diline tercümesi ile konuyu dikkatle dinlemişlerdir. 
Eğitim sonrasında birebir karşılaşılan güçlükler ve merak edilen sorular konusunda aydınlatıcı soru cevap bölümü gerçekleştirilerek yaşanılan güçlüklerin aşılabileceği yöntemler konusunda rehberlikler yapılarak eğitim sona ermiştir. Program sonrası düzenlenen yemek ile farklı yerlerde çalışan bireylerin bir araya gelmeleri ve tanışmalarının pekiştiği, işitme engelli bireylere yönelik ilk defa düzenlenen bu eğitimden memnuniyetlerini dile getiren katılımcılar, bu ve benzeri programlara düzenlenmesini talep ederek programdan ayrılmıştır.
 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa ARSLAN işitme engellilere yönelik düzenlenen bu eğitimin ilk olmasının önemini vurgulayarak, bu konuda kamuda görevli kişilerin amirlerine ve SİLVERLINE, APS Tekstil, Platform Kapı’da çalışan işçi arkadaşlarında bu programa katılmasına destek olan işverenlerde duyarlılıklarından ötürü teşekkür etmiştir. Programların katılımcılarında talepleri dikkate alınarak, ihtiyaç duyulan başka alanlarda da verilebileceğini ifade etmiştir.


Sonraki Sayfa: TAKDİR TEŞEKKÜR ALAN ÇOCUKLARIMIZA ÖDÜL

Önceki Sayfa : Engelli Memur Yerleştirme ve EKPSS-Kura'ya Başvuru Takvimi