SGK’DA “KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ”

Kadına Karşı Şiddetle Mücadelede Kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğinin geliştirilmesi ve farkındalık çalışmaları kapsamında 2018 yılı içerisinde 81 ilde “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Seminerleri” gerçekleşecektir. 2016-2020 Ulusal Eylem Planı kapsamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede çalışma yürüten kurumlarla iş birliği koordinasyon ve eğitim çalışmaları yapılması dayanak gösterilerek bu eğitimler çerçevelendirilmiştir.
            Amasya Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğünde görevli psikolog Elif KUTLUHAN tarafından, SGK İl Müdürü Nurcan YURT ŞENEL SGK İl Müdür Yardımcıları, ASPİM İl Müdür Yardımcısı İsmail ÇITTIR, ŞÖNİM Müdür V. Azize DOYRAN ve SGK personelinden oluşan katılımcılara 22.01.2018 tarihinde “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Seminerleri” düzenlenmiştir.
            Sunum sonrası katılımcıların soruları ile merak ettiklerine cevap bulunarak eğitim sonlandırılmıştır. SGK İl Müdürü Nurcan YURT ŞENEL tarafından çoğunluğu kadın olan müracaatçıların hizmet sunulurken ortaya çıkabilecek şiddet öykülerinde nereden hizmet alacağını, nasıl hizmetlerden faydalanacağını elde ettikleri bu bilgilendirmenin önemli olduğunu vurgulamıştır.


Sonraki Sayfa: Şehidimiz Gültekin TIRPAN adına okutulan mevlide katıldık

Önceki Sayfa : Aile Eğitim Programları Kapsamında "Değerlerin Edinilmesinde Ailenin Rolü"